5 ZALET VELVETU – DLACZEGO Z NIEGO SZYJEMY NASZE PODUCHY?

Kasia • 7 Kwietnia 2021

O to parę słów o tkaninach a właściwie o jednej z nich, która skradła nam serca.

Chodzi o velvet.

Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, używamy go z lubością w naszych bestsellerowych produktach np. w poduchopuzzlach.

Testowałyśmy po drodze wiele wariantów ale zdecydowanie ze względu na swoje parametry to właśnie velvet sprawdza się u nas idealnie. To dobry wybór na wszelkie akcesoria dedykowane w szczególności dzieciom, takie jak zabawki, maty edukacyjne dla niemowląt, czy dekoracyjne poduszki. Zastosowany na dodatkach we wnętrzach nadaje im przytulności i ciepła.  

Jest miękki i delikatny w dotyku ale bardzo wytrzymały i zupełnie niekłopotliwy w pielęgnacji. Paleta kolorystyczna velvetu  jest właściwie nieograniczona, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować go do swoich preferencji.

Chłopczyk leży na macie ułożonej z szarych poduchopuzzli

Lubimy velvet w  wersji pikowanej dlatego stworzyłyśmy nawet całą kolekcję poduchopuzzli w takiej właśnie odsłonie. Zależało nam aby oprócz ćwiczenia motorycznych umiejętności, dziecko miało dodatkową możliwość sensorycznych doznań w zabawie.

Pikowany velvet dobrze spełnia to zadanie.

Dziewczynka bawi się na macie jasnoróżowych i szarych poduchopuzzli Nice Time
Mata puzzle piankowe Nice Time

5 GŁÓWNYCH ZALET VELVETU:

  1. Velvet jest niezwykle dekoracyjny. Nadaje przytulny klimat wnętrzom, w których jest zastosowany.
  2. To tkanina w dotyku przypominająca aksamit. Dawniej ze względu właśnie na tę swoją niezwykłą miękkość  a także wysokie koszty produkcji Velvet był kojarzony z czymś wyjątkowo szlachetnym. Na szczęście dziś jest dużo łatwiej dostępny a pojawienie się wersji pikowanej dodało mu dodatkowych wielbicieli.
  3. Jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Velvet można odkurzać i prać w pralce. Należy jedynie pamiętać o niskiej temperaturze (30 stopni). Velvet nie wymaga czyszczenia chemicznego – jest wręcz niewskazane.  Szybko schnie.
  4. Jest przyjazny dla skóry, nie wywołuje podrażnień, posiada certyfikat Oeko Test 100. To istotne jeśli myślimy o zastosowaniu velvetu w akcesoriach dla najmłodszych dzieci.
  5. Co ciekawe, velvet przy swojej delikatności jest bardzo wytrzymały. Ma gęsty meszek ale krótszy niż np. w  przypadku popularnego polaru minky. Nie zaciąga się i nie mechaci oraz nie gubi nitek. Cechuje się bardzo dobrą odpornością na mechaniczne uszkodzenia.
Dziewczyna leży na macie z poduchopuzzli i czyta książkę

Jeśli jeszcze nie znasz tej wspaniałej tkaniny, to mamy nadzieję, że nasz krótki opis skutecznie Cię przekonał do tego, aby sięgnąć po dodatki w velvetowych obszyciach.

Zadowolenie gwarantowane!